Lastik seçimi

Lastik seçimi

Lastik seçimi

Aracınız için lastik alma ihtiyacı duyduğunuzda veya lastik almayı düşündüğünüzde eğer yeteri kadar gerekli bilgi sahibi değilseniz.Bir servise veya lastikçinize giderek onların ön gördüğü şekilde lastik alımını yapmanız sizin için en doğru ve sağlıklı karar olucaktır.

Araç lastiği alımında (Lastik seçimi) bir çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunlardan bazıları,

Sürüş şekliniz

  • Sürüş şekliniz lastik seçiminde bir etkendir.
  • Araç sahiplerinin kişiden kişiye değişen keyif aldıkları sürüş şekilleri vardır.Lastik alırken sürüş şeklinize uygun olarak seçim yapmayıda göz önünde bulundurmalısınız.

Hava şartları

  • Lastik seçiminde hava şartlarıda göz önünde bulundurulmadır.
  • Hava şartları lastik seçiminde büyük önem taşımaktadır.Yaz’ın ve Kış’ın kullanılacak lastikler ayrı standartlarda olduğu için hava sıcaklığı 7°C (Derece)’nin altına düştüğü hava şartlarında kış lastiği kullanılmalıdır.Bu ve benzer durumlar göz önünde bulundurulmalı.

Aracınızın en iyi performansı göstereceği 

  • Aracınızın hem sürüş hemde yakıt konusunda en verimli olacağı lastiği seçmelisiniz.Aracınıza uygun olmayan bir lastik seçiminde gerek yakıt konusunda ve gerekse sürüş esnasında istediğinizi elde edemeyebilirsiniz.

Göz önünde bulundurmanız ve yapmamamız gerek bir nokta da

  • Lastik fiyatları konusunda ucuz olsun da yeter düşüncesi sizi yanlış bir seçim yapmaya yöneltecektir ve zaten yanlış lastik seçiminiz size daha pahalıya patlayacaktır.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi eğer lastik seçimi hakkında tam bir bilginiz yoksa sizin için en doğru olanı bir yetkiliye gitmek veya lastik alacağınız firmaya bunu öncelikle danışmanız olacaktır.

lastikci

Lastik seçimi” üzerine 4 düşünce

SeyyahYayın tarihi  11:51 am - Eki 11, 2018

Çok teşekkürler faydalı bilgiler.

TezcanYayın tarihi  2:09 am - Eki 12, 2018

Gerçekten çok faydalı bilgiler lastik seçimi dikkat edilmeli teşekkürler.

Mesajınızı bırakın

Kış Lastiği

Artık ülkemizde kış mevsimi kendisini yavaş yavaş göstermeye başladı akdeniz bölgesi harici diğer bölgeler kışı yaşamaya başladı.Doğal olarak kış mevsiminin gelmesi ile yağışlarda artmaktadır.Yağmur veya Kar yağışı aynı zamanda karayollarında araç sürücülerinin kış lastiği önlemi almaması neticesinde epey bir zorlamaktadır. Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte artık araçların yaz lastiklerinin yerini kış lastiği alma zamanıda gelmiş oldu.Trafik’te rahatca ve sorunsuzca seyahet edilmesini sağlayan faktörlerden bir taneside mevsimsel olarak araç lastiklerininde değiştirilmiş olmasıdır. Kış lastiği ile kışın sürüş,kalkış ve duruş anlarında en güvenli şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır.Yağmurlu bir havada veya kar yağışı olduğu bir havada yaz lastiği ile trafiğe çıkmak kazaları kaçınılmaz kılmaktadır.Olası durma veya ani manevra anlarında yaz lastikleri yağmur veya kar dan dolayı görevini yerine getiremeyecektir.Oysa ki bu gibi durumlarda kış lastiği takılı bir araç sağlam yol tutuşu ile gerek fren yapılması anında ve gerekse manevra anında aracın yol tutuşunu arttırarak güvenli bir sürüş sağlamaktadır. Buzlanmış bir yolda kış lastiği ile daha güvenli bir şekilde ilerleyebilinmektedir.Zorlu kış mevsiminde ayrıca kış lastiklerine takılan zincirler kış lastiğinin yapısından dolayı lastiklere zincirin daha az zarar vermesini sağlamaktadır. Kısaca hem kendi güvenliğiniz hemde trafikte sehir halindeki diğer araçların güvenliği için mevsimsel lastik kullanmanız en doğru olanıdır. Kış lastiği zamanı artık geldi ve sizde aracınızın yaz lastiklerini sökerek yerine kış lastiği takmalısınız.Lastik fiyatları kampanyaları için lastik firmalarına talepde bulunmayı unutmayın belki daha ucuza lastik alabilirsiniz.